Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 6,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power (Wattage) | 50W |
| Light Type | Downlight |
| Shape | Rectangular |
| Color Temperature | 6500 K |
| Wattage | 15W |
| Mounting Type | Hanging |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage | for Offices |
| Color Temperature (CCT) | Cool White (CW) |
| Light Source | SMD |
| Dimensions | 4 ft |
| Lighting Source | LED |
| IP Rating | IP66 |
Additional Information:
Approx. Rs 5,470 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Type | Downlight |
| Wattage | 100W |
| Type | Downlight |
| Lighting Type | LED |
| Type Of Light | Downlight |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Aluminium |
| Install Style | Downlight |
| Power | Power actor = >0.98 |
| Illumination | 105lm/W |
| Ingress Protection | IP40 |
Additional Information:
Approx. Rs 4,960 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | Channel |
| Power Rating | 100 W |
| Wattage | 60W |
| Body Material | Aluminium |
| Cct | 6500 K |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Ingress Protection | IP40 |
| Frequency | 50Hz |
| Lumen Efficacy | 100 |
| Usage/Application | Metro Station passage, Platform |
| Lighting Color | Warm White |
| Warranty | 3 |
| Lumen | 100lm/W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited