Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 8,450 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 30 meters |
| Wattage | 200 W |
| Total Wattage | 800 W |
| LED Brand | Eetamax |
| No. of Luminaries | Depends up on wattage |
| Usage/Application | Stadium |
| System Voltage | 230 V AC |
| CCT | 6500K |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | combination |
| IP Rating | 66 |
| Beam Angle | 60 Deg |
Additional Information:
Approx. Rs 22,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Mast Height | 30 meters |
| Light Source | LED |
| Total Wattage | 1000 W |
| LED Brand | Eetamax |
| Light Block Color | White |
| No. of Luminaries | Depends upon wattage |
| System Voltage | 415 V AC |
| CCT | 6500 K |
| Pole Type | Multi arm |
| Number Of Lights | 12.0 |
| IP Rating | 66 |
| Warranty | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 48,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 30 meters |
| Light Source | LED |
| Total Wattage | 1000 W |
| No. of Luminaries | 12 Nos |
| Usage/Application | Stadium |
| System Voltage | 230 V AC |
| Mast Material | MS Galvanized |
| Pole Type | Multi arm |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 12.0, 6.0, 8.0 |
| IP Rating | 66 |
| Working Temperature | 0-40 degree |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited