Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 7,460 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Type | Flood Light |
| Type of Light | Outdoor Light |
| Mounting Type | Pole mounting |
| Wattage | 200 W |
| Type Of Light Application | Downlight |
| Light Color | Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Certification | LM80 |
| Input Voltage | 170-270V |
| Country of Origin | Made in India |
| Life | 1 lakh burning houirs |
Additional Information:
Approx. Rs 4,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Light | Flood Light |
| Light Type | Comibinatio n of all lights suitable for Industries |
| Wattage | 400W |
| Lighting Type | LED |
| Color Temperature | 6500K (Cool White) |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Method | SMD LED |
| Applications | various iNdustries |
| Body Material | Alluminium body and other |
| Lighting Color | Warm White |
| Warranty | 2 Year |
Additional Information:
Approx. Rs 8,650 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | Combination |
| Type of Light | Highbay Light |
| Wattage | 200W |
| Type Of Light Application | Tubelight |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Method | SMD LED |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Frequency | 50Hz |
| Lumens | 100-150/W |
| Lumen Efficacy | 100-150 |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,490 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | LED High Mast Light |
| Length (Meters) | 15m |
| Power Rating | 300 W |
| Body Material | Die Cast Aluminium |
| Cct | 6500 K |
| Light Color | White |
| Number of LED | 100 |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Ingress Protection | IP66 |
| Light Source Type | LED |
| Wire Material | Aluminium |
| Control Option | Dali |
| Beam Angle | 90° |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited