Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 6,470 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power (Wattage) | 40W |
| Panel Size | 595x595mm |
| Shape | Square |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Polycarbonate |
| Power | 100 |
| Certification | ISI |
Additional Information:
Approx. Rs 9,570 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Wattage | 36W |
| Shade Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 90° |
| Warranty | 3 Years |
| Frequency | 50Hz |
| Lumen Efficacy | 150 |
| Lumens | 135 |
| Voltage | 240V |
| Body Material | Aluminium Die-cast |
| Color Temperature (CCT) | Warm White |
| Surge Protection | Up to 10kV |
| LED Type | SMD |
| Country of Origin | Made in India |
| Life | 50000 burning hours |
Additional Information:
Approx. Rs 7,650 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 40W |
| Shape | Rectangle |
| Color Temperature | 6500K |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Light Color | Cool Daylight |
| Size | 2x2 ft |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP40 |
| Brand | Eetamax |
Additional Information:
Approx. Rs 8,540 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Wattage | 200W |
| Beam Type | Wide Beam |
| Application | Stadium |
| IP Rating | IP66 |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 170V-270V |
| Warranty | 3 |
| Beam Angle | 60/90 |
| Casting Weight | 8kg |
| Working Temp | 0-45 |
| CRI | 70 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 3,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | 2x2 Panel |
| Power | 60 W |
| Light Color | Cool White, Warm White |
| CCT | 6500 K |
| UGR Rating | <25 |
| Mounting Type | Ceiling Surface, Ceiling Recessed |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Type of Light | Panel Lights |
| Wattage | 60 W |
| Brand | Eetamax |
| Frequency | 50Hz |
| Warranty | 3 years |
Additional Information:
Approx. Rs 6,560 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 150W |
| Shape | Rectangle |
| Color Temperature | 5700K |
| Mounting Type | Recessed |
| Light Color | Warm White |
| Size | 1x4 ft |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Model Name/Number | Linear highbay 4x1 |
| IP Rating | IP40 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,400 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power (Wattage) | 24W |
| Type of Light | Down Light |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Recessed |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature (CCT) | Cool White (CW) |
| Light Source | SMD |
| Dimensions | 2x2 ft |
| Type Of Light Application | Downlight |
| Certification | LM79, LM80 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Brand | Eetamax |
| Wattage | 50W |
Additional Information:
Approx. Rs 3,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 60W |
| Power (Wattage) | 36W |
| Color Temperature | 6500K |
| Panel Size | 2x2 ft |
| Shape | Square |
| Light Color | Warm White |
| Cutout Size | 600×600 mm |
| Lumen Output | 600 lm |
| Material | Metal |
| Dimmable | No |
| Power | 36 W |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Efficacy | 100lm/W |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited