Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 9,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Eetamax |
| Model Type | Back Choke |
| Brand Name | Eetamax |
| Wattage | 200W |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Polycarbonate |
| Color Temperature (CCT) | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 3 Years |
| Light Color | Cool White |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Beam Angle | 60/90 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 9,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | >500W |
| Beam Type | Wide Beam |
| Application | Cricket Ground |
| IP Rating | IP66 |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Beam Angle | 30/60 |
| Lighting Type | LED |
| Color Rendering Index (CRI) | > 70 |
| Housing Material | Aluminum Die-Cast |
| Color Temperature | 6500 K |
| Warranty | 3 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| Life | 1 lakh burning hours |
| Efficacy | 150lm/W |
Additional Information:
Approx. Rs 16,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 500W |
| Country of Origin | Made in India |
| Beam Angle | 155 |
| Life | 1 lakh burning hours |
| Protection | 4KV + 10KV |
| Application | Indoor factory |
| Certification | Lm79/80 |
Additional Information:
Approx. Rs 17,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 300 or above |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Life | 1 lakh burning hours |
| Protection | 4KV + 10KV |
| IP | 66 |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited