Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 5,345 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 120W |
| Wattage | 100 W |
| Lighting Color | Warm White |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Model Name/Number | Versa |
| Colour Rendering Index | >70 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Input Voltage | 100V-305V |
| Warranty | 3 |
| Price Range | 4900 |
| Features | Polycarbonate lens, 1 lakh burning hours life |
| Driver | Constant Current |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Casting Weight | 5 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 4,750 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 80W |
| Wattage | 100 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Warranty | 3 |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Colour Rendering Index | >70 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 100V-305V |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Price Range | 4500 |
| Driver | Constant current |
| Casting Weight | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 16,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 500 W |
| Light Type | High Bay Light |
| Brand | Eetamx |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Model Name/Number | VersaBeam |
| Colour Rendering Index | >70 |
| Lighting Type | LED |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Input Voltage | 100V-305V |
| Warranty | 3 |
| Features | 1 Lakh burning hours life, suitable for 24x7 working |
| Price Range | 16000 |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Driver | Constant Current |
| Surge Protection | Up to 10kV |
| LED Type | SMD |
| Housing | PDC Aluminium Alloy with powder coated |
| Total Weight | 9.5Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,470 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 100 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Colour Rendering Index | >70 |
| Lighting Type | LED |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Input Voltage | 100V-305V |
| Price Range | 5000 |
| Features | 1 lakh burning hours life, Useful for 24x7 critical continuous duty |
| Driver | Constant current |
| Housing | PDC aluminum alloy with Powder coating |
| Total Weight | 7 |
| Certification | LM80 |
| Light Life | 100000 burning hours |
| CRI | >70 |
| Total Harmonic Distortion | 10% |
| Power Factor | 0.95 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 3,450 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 50 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Years |
| Beam Angle | 30/60/90/120 |
| Model Name/Number | Avira |
| Colour Rendering Index | >70 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Price Range | 3000 |
| Body Material | Aluminium Die-cast |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Surge Protection | Up to 10kV |
| LED Type | SMD |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 14,640 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Wattage | 200 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Warranty | 3 Years |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Colour Rendering Index | >70 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 305V |
Additional Information:
Approx. Rs 5,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 200W |
| Light Type | High Bay Light |
| Wattage | 150W |
| Lighting Color | Warm White, Cool White |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Model Type | Lens Type |
| Lighting Method | SMD LED |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Frequency | 50 |
| Lumen Efficacy | 150lm/W |
| Lumens | up to 60000 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Surge Protection | 10 KV |
| Warranty | 3 Years |
| Beam Angle | 90° |
| Driver Type | External |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited