Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 4,950 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Form Factor | Work Light |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Mains |
| Size | 4 feet |
| Beam Type | 120 |
| Lumens | 100 lm |
| Install Style | Downlight |
| Lighting Color | Warm White |
| Mounting Feature | Clip |
| Body Material | Aluminium |
| Color | White |
| Delivery Time | 2 weeks |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP40 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 6,760 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Light | Highbay Light |
| Light Type | High Bay Light |
| Wattage | 250W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 100 lm/W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Years |
| Lighting Method | SMD LED |
| Beam Angle | 120° |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Input Voltage | 170V-270V |
| Certification | LM79/80 |
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| Surge Protection | Up to 6kV |
| LED Type | SMD |
Additional Information:
Approx. Rs 7,350 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 100W |
| Brand | Eetamax |
| Light Color | Warm White |
| Type Of Light | Downlight |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Certification | LM80 |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited