Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 3,650 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | Well Glass Light |
| Wattage | 60W |
| Type of Light | Well Glass |
| Brand | Eetamax |
| Color Temperature | 6500K (Cool White) |
| Usage/Application | Industrial |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Method | SMD LED |
| Lumen Efficacy | 110 |
| Lumens | 6000 |
| Initial luminous Flux (System Flux) | 100lm/W |
| Warranty | 3 |
| Ingress Protection Code | IP65 |
| Lumen per Watt | 100 |
| Working Ambient Temperature | -10 + 45 degree |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited