Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 8,660 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 200W |
| Material | Aluminium |
| Certification | LM80, 79 |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | Versa |
| Warranty | 3 |
| Luminous Flux | 150 |
| Casting Weight | 6 kg |
| Usage/Application | Highmast, Sports ground |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,200 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 200W |
| Light Source | LED |
| Beam Angle | 60-90 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Input Voltage | 170V |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Warranty | 3 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | VERSABEAM |
| Lighting Type | LED |
| Surge Protection | 4KV + 10KV |
| Luminous Flux | 150lm/W |
| Total Weight | 2-12KG |
| Certification | LM79-80 |
| Light Life | 100000 burning hours |
| Operating Frequency | 50Hz |
| Total Harmonic Distortion | <10% |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 14,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 500W |
| Life | 1 Lakh Burning Hours |
| Surge Protection | 10 kV |
| Beam Angle | 60/90 Degree |
| Certification | LM79/80 |
| Overall Efficacy | 150lm/W |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited