Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 6,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | cold storage light |
| Type of Light | Tube Light |
| Type Of Light Application | Downlight |
| Material | Aluminium |
| Light Color | Warm White |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Method | SMD LED |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Deals in | New |
| Certification | LM80 |
| Input Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 30W to 200W |
| Warranty | 3 years |
| Temerature | -40 degree |
| Application | Medicine, Sea food, Agro processing |
| Efficacy | 150lm/W |
| Life | 1 Lakh burning hours |
| Products | High bay |
| Brand | Eetamax |
Additional Information:
Approx. Rs 4,960 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Type | Downlight |
| Type of Light | Highbay Light |
| Wattage | 50W |
| Light Source Type | LED |
| Lighting Color | Cool White (6500K) |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 3000k -6500k |
| Power Voltage | 180V-300V |
| Usage/Application | Warehouse, storage, Cold storage |
| Lamp Type | Multi LED |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited