Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 7,540 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 40W |
| Type of Light | Panel Light |
| Body Material | Alluminum |
| Mounting Type | Recessed |
| Size | 4x1 Ft |
| Type Of Light Application | Tubelight |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Light Color / CCT | Cool White |
| Power | 100W |
| Light Color | Warm White |
| Brand | Eetamax |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Certification | LM79 LM80 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited