Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 6,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | Cleanroom Panel |
| Wattage | 60 W |
| Lamp Type | LED |
| Usage/Application | Pharma, Sterlization, Bio Chem, Food, Hotels |
| Cleanroom Class | Class 1000 |
| IP Rating | IP54 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Material | CRCA |
| Hsn No. | 9405 |
| Brand | Eetamax |
| Light Color | White |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 5,460 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | Recessed |
| Wattage | 40 W |
| Lamp Type | LED |
| Lighting Type | Bottom or Top |
| Usage/Application | Pharma , food, Operation theatre |
| Cleanroom Class | Class 10000 |
| IP Rating | IP54 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Size | 2x2 Ft |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Aluminium |
| Color | 3000K -6500K |
Additional Information:
Approx. Rs 3,970 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | Cleanroom Panel |
| Wattage | 60 W |
| Material | Aluminium |
| Lamp Type | LED |
| Lighting Type | Multi LED |
| Usage/Application | Pharma, Operation theatre, Laboratory |
| Cleanroom Class | Class 10000 |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature | 6500 K |
| Features | Corrosion Resistance |
| Frequency | 50Hz |
| Illumination | 100 lm/W |
Additional Information:
Approx. Rs 4,950 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | Cleanroom Panel |
| Wattage | 60 W |
| Material | Aluminium |
| Lamp Type | LED |
| Lighting Type | LED |
| Power | 15W |
| Usage/Application | Clean Room |
| Cleanroom Class | Class 10000 |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | Eetamax |
| Color Temperature | 6500 K |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,970 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Fixture Type | Cleanroom Panel |
| Wattage | 90 W |
| Material | Aluminium |
| Lamp Type | LED |
| Usage/Application | Laboratory, ICU Room, Biolab |
| Cleanroom Class | Class 10000 |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature | 5700 K |
| Size | 2x2 Feet |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 5,660 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Usage/Application | Pharma, Hospital, Lab |
| Material | Aluminium |
| Size | 2x2 Feet |
| Frequency | 50 |
| Illumination | 100 /W |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited