Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 7,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Number Of Shades | 1 Shade |
| Wattage | 100W |
| Suitable Table Size | 4Ft |
| Beam Type | Wide Beam |
| Shade Material | Glass |
| Finish | Milky diffuser |
| Mounting Type | Hanging Chain |
| Bulb Base | Channel |
| Model Name/Number | LuxoralinearHB |
| Beam Angle | 120 |
| Lighting Type | LED |
| Bulb Type | LED |
| Height Adjustable | No |
| Number Of Bulbs | 1 Bulb |
| Country of Origin | Made in India |
| Efficacy | 100lm/W |
| Length | 4Ft |
Additional Information:
Approx. Rs 14,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | >500W |
| Beam Type | Wide Beam |
| Application | Horse Arena |
| IP Rating | IP66 |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Name/Number | Versa Beam |
| Beam Angle | 30/60 |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Life | 1 lakh burning hours |
Additional Information:
Approx. Rs 14,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Wattage | 150 to 400 |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| IP | 66 |
| Protection | 4KV +10KV |
| Life | 1 lakh hours |
| Efficacy | 150lm/W |
Approx. Rs 75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Life | 1 lakh burning hours |
| Beam Angle | 30/60 |
| Warranty | 2 years |
| IP | 66 |
| Protection | 4KV + 10KV |
| CRI | <70 |
Additional Information:
Approx. Rs 5,380 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Beam Angle | 30/60/90/120 Avira |
| Wattage | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| Model Name/Number | Avira or linear higbay |
| Replaces HID Wattage | 120 |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 3 |
| IP Rating | IP40 |
| Country of Origin | Made in India |
| Application of Light | Table Tennis |
| Application | Indoor Sports Ground |
Additional Information:
Approx. Rs 54,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 200W |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Beam Angle | 30/60 |
| Life | 1 lakh burning hours |
| IP | 66 |
| Protection | 4KV +10KV |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited