Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 7,450 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | Linear highbay |
| Wattage | 100W |
| Type Of Light | Downlight |
| Usage/Application | Paint booth |
| IP Rating | IP40 |
| Lighting Method | SMD LED |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| Color | White |
| Certification | LM80 |
| Bay Lighting | 4 ft x1 Ft 80W to 150W |
Additional Information:
Approx. Rs 24,750 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage | Powder booth use |
| Material To Be Painted | Aluminum |
| Booth Type | Downdraft |
| Heating Type | Electric heater |
| Air Flow | Differenet as per requirement |
| Wall Panel | Puff panel |
| Voltage | 170-270V |
| Brand | Eetamax |
| Usage/Application | Paint booth |
| Warranty | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | Linear |
| Material To Be Painted | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| CRI | 70 |
| CCT | 6500 K |
| Product Type | Industrial |
| Usage/Application | Paint booth |
| Power | 100 W |
| Beam Angle | 120° |
| Ingress Protection | IP40 |
| Color | White |
Additional Information:
Approx. Rs 7,580 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | Linear |
| Material | Aluminium |
| Material To Be Painted | Aluminium |
| CRI | 90 |
| CCT | 6500 K |
| Length | 4 Feet |
| Power | 100 W |
| Beam Angle | 120° |
| Ingress Protection | IP40 |
| Usage/Application | Paint booth indoor |
| Booth Size | Standard or customized |
| Color | White |
| Wattage | 80W, 100W,120W,150 W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited