Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 7,690 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Light | High mast |
| Light Type | Flood Light |
| Wattage | 400W |
| Warranty | 3 Years |
| Brand | Eetamax |
| Lighting Color | Warm White |
| Install Style | Downlight |
| Body Material | Aluminum |
| Lens Type | Polycarbonate |
| Lighting Method | SMD LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Type Of Light Application | Downlight |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Usage | Large turnkey project, critical application |
Additional Information:
Approx. Rs 5,240 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | 2x2 Panel |
| Power | 60 W |
| Lighting Color | Cool White, Cool White |
| CCT | 6500 K |
| UGR Rating | <25 |
| Mounting Type | Ceiling Recessed |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Type of Light | Panel Lights |
| Lumen Efficacy | 100 |
| Wattage | 60 W |
| Brand | Eetamax |
| Frequency | 50hz |
| Warranty | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 6,400 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 200W |
| Wattage | 200 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Lighting Color | Cool White |
| Type Of Light | Downlight |
| IP Rating | IP66 |
| Model Type | Lens Type |
| Warranty | 3 Years |
| Beam Angle | 90° |
| Frequency | 50Hz |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Input Voltage | 170-270V |
| Certification | Lm 79/80 |
| CRI | 70 |
| Bay Lighting | Yes |
| Down Lighter | Yes |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited