Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 5,970 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Aluminium |
| Optics Type | Street Optic |
| CCT | 5700 K |
| Lighting Type | LED |
| Wattage | 30W to 200W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Input Voltage | 220-240 V AC |
| Body Material | LM6 Alluminium Alloy PDC |
| Surge Protection | 6 kV |
| Ingress Protection | IP66 |
| Lighting Color | Warm White |
| Product Code | EetamaxLEDSTREETLIGHTS |
| Working Lifetime | >54000burning hours |
| Voltage | >0.97 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited