Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 5,660 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Light | Flood Light |
| Brand | Eetamax |
| Wattage | 30W |
| Warranty | 3 |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Applications | Manufacturing, food, Industrial shed, Automobile |
| Lighting Color | Warm White |
| Product Code | Noraflood |
Additional Information:
Approx. Rs 6,450 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | Flood Light |
| Brand | Eetamax |
| Wattage | 400W |
| Warranty | 3 Years |
| Lighting Type | LED |
| Color Temperature | 6500K (Cool White) |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
| Lens Type | Polycarbonate |
| Lighting Method | SMD LED |
| Driver Type | External |
| Beam Angle | 90° |
| Material | Aluminium |
| Series | Nora |
| Usage/Application | Industrial factory, Warehouse, Pharma, Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,950 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 120W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Body Type | Back Choke |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 32,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 200W |
| Type of Light | Flood Light |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000-6500K |
| Type Of Light Application | Downlight |
| Certification | LM79 , LM80 |
| Life Hours | 70000 |
| Beam Angle | 30/60/90/120 |
Additional Information:
Approx. Rs 7,970 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Warranty | 3 Years |
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 170v |
| Luminous Flux | 150lm/W |
| Body Type | Back Choke |
| Beam Angle | 60-90 |
Additional Information:
Approx. Rs 20,150 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Warranty | 3 Years |
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP65 |
| Base Type | E27 |
| Body Type | Back Choke |
| Light Color | Cool White |
| Packaging Type | Box |
| Life | 100000 Burning hours |
Additional Information:
Approx. Rs 16,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,440 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power (Wattage) | 800W |
| Type of Light | Flood Light |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Hanging |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature (CCT) | Cool White (CW) |
| Light Source | SMD |
| Dimensions | Rectangular |
| Type Of Light Application | Downlight |
| Certification | LM79/ 80 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Brand | Eetamax |
| Wattage | 400W |
Additional Information:
Approx. Rs 17,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 500W |
| Beam Type | Wide Beam |
| Application | Stadium |
| IP Rating | IP66 |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 26,990 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Eetamax |
| Warranty | 3 Years |
| Wattage | 200W |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Beam Angle | 60° |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,960 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Eetamax |
| Warranty | 2-3 years |
| Wattage | 200W |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Body Type | Back Choke |
| Total Weight | Light |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,980 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 500W |
| Brand | Eetamax |
| Warranty | 3 Years |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Body Type | Back Choke |
| Beam Angle | 60/90 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,290 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | LED Flood Light |
| Power Rating | 200 W |
| Body Material | Pressure die cast aluminium housing for effective thermal management with protective toughened glass |
| Cct | 6500 K |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Ingress Protection | IP66 |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | Eetamax |
| Model Name/Number | Flood light 100W ML SL with SPD |
| Material | Glass |
| Beam Angle | 120 |
| Wattage | 200W |
| Power | power factor 0.97 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,670 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Eetamax |
| Warranty | 3 Years |
| Wattage | 200W |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Polycarbonate |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Light Color | Cool White |
| Driver Type | Isolated Driver |
| Body Type | Back Choke |
| Beam Angle | 60° |
| Lighting Color | Cool White |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 8,760 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 200W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Body Type | Back Choke |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| Life | 100000 Hours |
Additional Information:
Approx. Rs 8,650 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Lighting Type | LED |
| Power | 100W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Install Style | Recessed |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | 66 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited