Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 6,750 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | High Bay Light |
| Wattage | 200W |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| IP Rating | IP66 |
| Type Of Light | Ceiling Lights |
| Lighting Method | SMD LED |
| Lumens | 150lm/W |
| Brand | Eetamax |
| Body Material | Aluminum |
| Warranty | 3 |
| Certification | LM80 |
| Country of Origin | Made in India |
| Beam Angle | 60/90 |
| Life | 1 Lakh Burning hours |
| Efficacy | 155 |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited