Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 5,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application | Petrol Pump |
| Type of Light | Flood Light |
| Wattage | 150W |
| Mounting | Recessed |
| Bulb Shape | Round |
| Housing Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lumen Efficacy | 120lm/W |
| Voltage | 180-300 and 100-305 |
| Lumens | 3600 TO 18000lm |
| Usage/Application | Petrol Pump , CNG PUMP |
| Operating Temperature | -20 to +50 degree |
| Weight | 6 kg |
| Lumen | 120 lm/W |
| Light Color | Cool White |
| Lighting Color | Warm White |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited