Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 16,600 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 30 m |
| Total Wattage | 1000 W |
| LED Brand | Eetamax |
| Wattage | 200W |
| Light Block Color | Cool White |
| No. of Luminaries | Depends up on wattage |
| Usage/Application | Stadium |
| System Voltage | 230 V AC |
| CCT | 6000 K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Country of Origin | Made in India |
| Overall Efficacy | 150lm/W |
| Life | 1 Lakh Burning hours |
Additional Information:
Approx. Rs 12,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 20 meters |
| Wattage | 400 W |
| Total Wattage | 600 W |
| LED Brand | Eetamax |
| Lighting Color | Warm White |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| System Voltage | 230 V AC |
| CCT | 5700 K |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Available Wattage | 200W, 240W |
| Number Of Lights | 8.0 |
Additional Information:
Approx. Rs 16,900 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Mast Height | 10 meters |
| Wattage | 400 W |
| Total Wattage | 600 W |
| LED Brand | Eetamax |
| Lighting Color | Warm White |
| No. of Luminaries | Depends up on wattage |
| Usage/Application | Stadium |
| System Voltage | 230 V AC |
| CCT | 6500 |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 8.0 |
| IP Rating | 66 |
| Working Temperature | 0 to 45 |
| Warranty | 3 |
Additional Information:
Approx. Rs 19,600 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Source | LED |
| Mast Height | 30 meters |
| Lighting Type | LED |
| Power Rating | 300 W |
| Tower Height | 9 m |
| Light Block Color | Cool White |
| Voltage | 230 V AC |
| Usage/Application | Road Side |
| No. of Lamps | 6 Lamps |
| IP Rating | IP66 |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Working Temperature | 0-40 degree |
| Warranty | 2 |
| Beam Angle | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited