Pune, Maharashtra
GST No. 27ARUPP7387E1ZX
Approx. Rs 8,760 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Body Type | Back Choke |
| Wattage | 250W |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Warranty | 2-3 years |
Additional Information:
Approx. Rs 4,995 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 100 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Warranty | 3 Years |
| Beam Angle | 90° |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 230V |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Price Range | 5000 |
Additional Information:
Approx. Rs 6,700 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 200 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Warranty | 3 Years |
| Beam Angle | 90° |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Luminaire light beam spread | 90 ,120 |
| Price Range | 3000 to 10000 |
Additional Information:
Approx. Rs 5,560 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | High Bay Light |
| Type of Light | Down Light |
| Wattage | 50 W |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Method | SMD LED |
| Warranty | 3 |
| Lumens | 200lm/w |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Lumen Efficacy | 150lm/W |
| Voltage | 30W to 60W (150VAC -265VAC , 80W to 300W (100VAC -305VAC) |
| Body Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Light Type | Flood Light |
| Type of Light | Flood Light |
| Wattage | 400W |
| Type Of Light Application | Downlight |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Method | SMD LED |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Life | 1 Lakh burning hours |
Additional Information:
Approx. Rs 7,750 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Light | Highbay Light |
| Light Type | High Bay Light |
| Wattage | 200W |
| Brand | Eetamax |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Lighting Method | SMD LED |
| Lumen Efficacy | 150lm/W |
| Input Voltage | 170-270V |
| Certification | Lm79/80 |
| Warranty | 3 |
| Bay Lighting | Yes |
| Flood Light | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 7,640 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 200 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 years |
| Beam Angle | 60/90 |
| Model Name/Number | VersaBeam HIghbay |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 100V-305V |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Features | Polycarbonate lens, 1 Lakh burning hours life |
| Price Range | 8000 |
| Driver | Constant current |
| Luminous Flux | 150Lm/ W |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,460 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wattage | 100 W |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 years |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Warehouse |
| Colour Rendering Index | > 70 |
| Lighting Type | LED |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Input Voltage | 100V-305V |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 8,400 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 250W |
| Wattage | 200 W |
| Lighting Color | Warm White |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Usage/Application | Warehouse |
| Warranty | 3 Years |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Beam Angle | 90° |
| IP Rating | IP66 |
Additional Information:
Approx. Rs 5,980 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 150W |
| Wattage | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Model Name/Number | Versa |
| Colour Rendering Index | >70 |
| Body Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Years |
| Beam Angle | 30/60/90 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 6,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Type | High Bay Light |
| Wattage | 500W |
| Material | Aluminum |
| Lighting Color | Cool White (6500K) |
| Body Material | Aluminium |
| Connectivity Technology | Plug |
| Control Method | Button |
| Input Voltage | 170V-270V |
| Warranty | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5,860 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fixture Type | High Bay |
| Wattage | 100 W |
| CCT | 6500 K |
| Body Material | Aluminium |
| Type Of Light | Downlight |
| Brand | Eetamax |
| Input Voltage | 230 V |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Certification | LM80 |
| CRI | >70 |
Additional Information:
Approx. Rs 7,970 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | till 1800W |
| Wattage | >500W |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Eetamax |
| Luminous Efficacy | 150 lm/W |
| Model Type | Lens Type |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Versabeam |
| Lighting Type | LED |
| Surge Protection | 4KV and 10KV |
| Beam Angle | 60/90 |
| Total Weight | 2-12 kg |
| Certification | LM79,80L7 |
| CRI | L70 |
| Total Harmonic Distortion | <10% |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Bunch Of Solutions. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited